DOLUM MAKİNELERİ
 

   
  Şekillendirme, doldurma ve kapatma makinesi imal etmek yüksek teknolojik deneyim ve bilgi gerektirmektedir.

Farklı imalat ihtiyaçlarını ve performans seviyelerini karşılamak için, ILLIG, şekillendirme istasyonundan, basınçlı sterilize edilmiş havadan, düşük -gerdirme ambalaj ile ek sterilizasyon modüllerinden UVC sterilizasyona kadar ilave çözümler ve donanım set ( takım )  teklif eder.

Motor sürücüleri yüksek tekrar edilebilirliliğin ana şartıdır. Şekillendirme ve yapıştırma istasyonundaki kam kontrollü tablalar ile 30 baskı/dakika çevrim hızlarına ulaşılır.


Senkronize ikiz mengene sürüşü ile donatılmış kesme istasyonu, yüksek kesme güçlerine uygundur. Bu aynı zamanda kalıp ömrünün yoğun ve uzun olmasını sağlamakla birlikte yüksek hassasiyette tekrar eden kesmeye olanak tanır.

 


  DK 300 piston dolum makinası                                                                                                                                                                                                                                                           DK tipi dolum makinesi sıvı ve krema gibi ürünlerin doldurulmasına  uygundur. Geliştirilmiş C.I.P versiyonu sayesinde aseptik dolum şartlarını yerine getirdiği gibi geleneksel temizleme çevrimlerine tam entegre olabilmektedir. Aşınmasız seramik pistonlar, servo motorlar, dolum alanındaki dinamik contasız sızdırmazlıklar gibi sanat eseri teknolojiler ile donatılmış ILLIG DK tipi dolum  makineleri ile birlikte çalışan şekillendirme/doldurma/yapıştırma/kesme hatları yüksek teknolojik dolum makineleridir.  
   
   

  Yüksek işletme şartlarında, aynı anda hassas dolum hacmi ve çok kısa çevrim süresi vardır.   

Servo motor kullanımdan dolayı yüksek çevrim hızında mükemmel fonksiyonlar müşterinin elde ettiği faydadır. Başlı başına özgün PLC ünitesi sayesinde ürüne ait ayarlar, ekran üzerinde rahatlıkla ayarlanır ve izlenir.Dozaj makinesi ile dolum hattı arasındaki senkronizasyon, doğruda dolum hattından gelen sinyallerle sağlanır. Bunun anlamı, yüksek güven ve eksik dolumu önlemektir. Dolum toleransı, ayar değerinin +/- %1’idir.

ILLIG dolum makinaları, ILLIG dolum hatlarına uygundur.   

 DK dolum makinaları gıda sanayisinin, performans, fonksiyon ve sterilizasyon gibi bütün ihtiyaçlarını karşılar. İlave faydalardan birisi de doğrudan dolum hattına montaj edildiği için az yer kaplar ve Siemens S5 115 bağımsız elektronik kontrolü vardır.

Piston dolum makinası KODOD C ve D

KODOS dolum makinaları pompalanabilen ve sıvılaşabilen bütün ürünlere uygundur. KODOS “C” mekanik tahrik ile ve KODOS “D” pnomatik tahrik ile dolum pistonunu çalıştırır ve yüksek operasyonel güvene ulaşır. Dolum çevrimi, dolum hattının çıkışları ile senkronize edilir.

ILLIG dolum makinaları, ILLIG dolum hatlarınauygundur. 

 KODOS “C” ve “D” dolum makinaları gıda sanayisinin, performans, fonksiyon ve sterilizasyon gibi bütün ihtiyaçlarını karşılar. KODOS dolum makinaları bakım ve temizlik maksatlı olarak dolum hattından kolaylıkla ayrılabilir. KODOS „C“ ve “D” çalışma modu aralıklıdır. Ürün kontrol kızağı ve piston ile dolum hunisinin içine pompalanırken kontrol kızağının geri hareketinden sonra tekrar pompalanır. Makine şasesi, dolum pistonlarının sürüşünü, dolum kafasındaki kapama kızaklarını taşır. Makine çalışırken bile sınırsız ayarlamalı dolum  yapılabimektedir. Dozajlama pistonları ve kontrol kızaklarının bulunduğu ara depolama hunisi iki adet dozajlama bloğunun üzerindedir.

 

 
  FE Dolum Makinesi

FE dolum makinesi su dolumu için uygundur. Yandan su girişi yapılmış, yaklaşık 80 litre hacminde deposu vardır. Diyafram dolum memeleri, malzemenin hemen üzerine montajı yapılmıştır ve vakum subap ( subap )  ile açılıp, basınçlı hava ile kapatılır. Bu diyafram memeler, su tankına hortumlar yolu ile bağlanmıştır. Diyafram memelerin açılış süresi ve dolum miktarı, dolum hattının operatör paneli üzerinden ayarlanır.

Su tankının beslemesi subap ( valf )  yolu ile yapılır ve su seviyesi kontrolü vardır.

Dolum sırasında hat' dan  kontrol numunesi almak için , diyafram memeleri 100 mm kadar yukarıya kaldırılabilir.

 
 
 
Şekillendirme alanları:   Performanslar:
 FS 31     320 x 290 mm   FS 31     8 500  kupa / saat
FS 37     350 x 375 mm   FS 37     22 000 kupa / saat

 

 

 
 
 
   
 
       
   Ana Sayfa  
   İLLİG      Kurumsal Bilgiler  
   NGR      Ürün ve Hizmetlerimiz  
   COMEXI      Ürün Videoları  
   PLASTCONTROL      Ürün Katalogları  
   COEMTER      İletişim Bilgileri  
   MÜNSTER      İkinci El Ürünlerimiz  
       Şişirme Film-Ekstrüzyon Kitabı  
     
       
Copyright © Mensad İç ve Dış Ticaret Ltd.Şti. Telefon:+90 342 231 00 31 (pbx) Fax:+90 342 231 00 28                                 Her Hakkı Saklıdır.