LEVHA İŞLEME MAKİNELERİ
 

 
  MAKİNE MODELLERİ
       
         UA 100 g UA 150 g UA 155 g  UA 200 g
       
        UA 225 g UA 250 g UA 300 g   
 
 ILLIG UA-g makineleri  yüksek imalat kapasitesi ve güvenilirliği ile tanınmaktadır. Burada ürüne özel geniş makine seçenekleri farklı şekillendirme alanlarını belirlemektedir.

İmalat gereksinimleri, farklı makine genişleme seviyeleriyle karşılanır. El ile levha beslemeli, tek istasyonlu UA-g makinesi temel makine elementidir. İlave elementlerin eklenmesi ile otomasyon gerçekleştirilmiştir. Yüksek genişleme seviyeleri ile; yüksek imalat kapasitesi ile daha kolay ve hızlı kalıp değiştirme gerçekleştirilmektedir..
   
 Genişleme seviyeleri:  
 UA-1g serileri, kalıp değiştirme ile UA-4g serilerinden ayrılır. UA-1g serilerinde kalıp değişimi ve dönüşüm ağılıklı olarak manüel yapılır. UA-4g serilerinin özelliği ise yarım-otomatik kalıp değişimidir.
Bir alt ısıtıcı ve bir üst ısıtıcı yükleme istasyonuna eklenebilir. Bu istasyonda, levhanın ön ısıtılması veya şekillendirme sıcaklığına kadar ısıtılması sayesinde düşük çevrim süresi mümkün olur. Hammaddenin özelliğine ve makinenin donanımlarına bağlı olarak şekillendirme istasyonundaki ısıtma süresi sıfır saniyeye kadar düşürülebilir.
Kalınlığı ince olan levhalar için, yükleme yardımı ve otomatik şişirme kutusu da sevkiyat kapsamına dahildir.
Makinelerin çoğunda, kalıp tablası hareketi hidrolik olarak donatılabilir, belirli uygulamalar için gerekli olduğunda ise üst baskı ünitesi ve baskı çerçeveleri de eklenebilir.
Makineye levha yüklemesinde bir kızaklı tabla da eklenebilir. Bu otomasyonda laminasyon uygulaması için sıklıkla kullanılmaktadır.
 
   
 Pratiğe bağlı çalışma ve bilgisayar destekli temel ayarlamalar.  
 Pratik uygulamalara uygun olarak, kontrol sistemi makine ayarlarını ve farklı ayar çalışmalarını otomatik olarak hesaplar. Konu ile ilgili bazı temel verilerin makineye girilmesi yeterlidir. Bunlar levhanın hammadde tipi, kalınlığı, genişliği, şekillendirme yüksekliği gibi değerlerdir.

 

 
 
  MAKİNE MODELLERİ
 
       
  UA 101l UA 151l UA 201l   


 

 
 
Format parçalar olmadan imalat sistemleri teknoloji ve yüksek olanakların üst seviyesidir.  
Levha ön ısıtma mı ?
Sorun değil. Levha yükleme istasyonuna takılabilen ön ısıtma sayesinde, imalat kapasitesinde bariz  artışlar olmaktadır.  
   
 İstasyon dışında ısıtma mı ?  
En yüksek imalat kapasitesine ulaşmak için; levha, şekillendirme sıcaklığına kadar, yükleme istasyonunda ısıtılabilmektedir. Bu durumda levha ısıtma işlemi şekillendirme ve soğutma işlemlerine senkron olarak yapılmaktadır.
   
 Daha iyi kontrol mü ?  
Yeni geliştirilmiş makine kontrol sistemi, endüstriyel PC (SIEMENS Panel PC / WIN 2000) ile termoform makinelerinin ayarları hiç bu kadar kolay olmamıştı. Gerekli proses parametreleri teach-in metodu ile kolaylıkla programlanabilmektedir.
   
 Hızlı soğutma mı ?  
En kalın levhanın soğutulması. Bizim patentli ve üst baskı çerçevesine entegre edilmiş hava duşu sistemimizi kullanın. Soğutma süreleri %40’lara kadar düşürülebilir.
   
 Kalıp değişim süresini kısaltmak mı ?  
ILLIG UA makinaları hızlı kalıp değişimi ile ünlüdür. Bu prensip daha önce de UA-I nesli makinelerimizde de uygulanmıştı. Komple kalıp değişimi 10 dakika içinde tamamlanır.
   
 Ayarlanabilir kalıp altyapısı  
Baskı ve tutma çerçeveleri gibi kalıp altyapısı da makinenin parçasıdır. Bu nedenle, bu format parçaların maliyeti eskide kaldı. Ayarlanabilir kalıp alt yapısı fikri, her zaman makine içindeki şekillendirme kalıbının merkezidir. Bu aynı zamanda en geniş doğrusal alan için de geçerlidir. Kalıp alt yapısında 4 adet ayarlanabilir kalıp sıkıştırma ve çözme ayakları davardır. Bu nedenle, bütün kalıp olduğu için tekerlekli kalıp bağlama tablasına hareket eder.
   
Ayarlanabilir çerçeve sistemleri  
Bu tip makinelerimizin  ilgi çeken özelliklerinden birisi de sıcaklık kontrollü, ayarlanabilen baskı çerçeveleridir. Bunlar elektrik motoru ile ayarlanabilir ve ayarları hafızada saklanabilir. Levha genişliğinin girilmesinden sonra, ayar değerine otomatik olarak hareket eder. Üst baskı çerçevesine entegre edilmiş hava duşu sayesinde, soğutma süresi %40’lara kadar düşürülür. Testere dişli üst baskı çerçevesi tutucu profilleri ise ilave olarak levha sabitleme için kullanılır.
   
 Üst tabla  
Pnomatik olarak tahrik edilen üst baskı tablası otomatik kalıp değiştirmenin de bir parçasıdır ve asimetrik yüklerin senkron olarak hareketini sağlar. Üst tabla hızı dijital olarak ayarlanabilir. Yan maça kontrolü, köşe şişirme memeleri, çift levha şekillendirme gibi ilave uygulama genişlemeleri de üst tabla üzerinde yapılabilmektedir.
 
 

 
 
 
   
 
       
   Ana Sayfa  
   İLLİG      Kurumsal Bilgiler  
   NGR      Ürün ve Hizmetlerimiz  
   COMEXI      Ürün Videoları  
   PLASTCONTROL      Ürün Katalogları  
   COEMTER      İletişim Bilgileri  
   MÜNSTER      İkinci El Ürünlerimiz  
       Şişirme Film-Ekstrüzyon Kitabı  
     
       
Copyright © Mensad İç ve Dış Ticaret Ltd.Şti. Telefon:+90 342 231 00 31 (pbx) Fax:+90 342 231 00 28                                 Her Hakkı Saklıdır.